Wyniki wyszukiwania dla frazy: Ulica Pokątna

Wyszukarka znalazła 36 postów. Strona 1 z 1

Post

Data: 2008-08-28, 09:02

Spacerowały w trójkę po ulicy. Vanessa rozglądała się z ciekawością po witrynach sklepowych.

Spojrzała na koleżanki. Zapadło milczenie, którego Vanessa nie lubiła. Zaczęła się zastanawiać o czym mogą rozmawiać. Wszystkie podstawowe pytania typu hobby, rodzeństwo- zostały już wyczerpane. Przez chwilę pomyślała żeby porozmawiać o przedmiotach szkolnych, ale doszła do wniosku, że może one nie mają ochoty zadręczać się w tej chwili szkołą. Była ciekawa, czy one też się zastanawiają nad tematem rozmowy. Na jej twarzy pojawił się lekki uśmiech.

Trzeba było przyznać, że Ulica Pokątna jest nie tylko ogromna, ale i piękna. Każdy sklep i zakamarek aż zionął magią i miał jakąś swoją historię czy tajemnice. Vanessa czuła się naprawdę wspaniale w miejscu tak przesyconym niezwykłością. Niezwykłością, która w miarę z upływem czasu stanie się dla niej rutyną i czymś całkiem normalnym.


Post

Data: N 18.01.2004, 12:48

Kula... srebrna ... nie, źle powiedziane....
coś o powierzchni jak najbardziej zbliżone do lustra
Czyli, kula o powierzchni lustrzanej dosyć duża średnica 20-25 cm
Gdzie takie coś dostać?
Może napaść jakąś wróżkę ?

Narzędzie niezbędne dla maga. - Kostur

Mam oczywiście na myśli poważnego maga, o dużym levelu doświadczenia.
Kostur lub laska magiczna wydaje mi się lepsza i bardziej do mnie przemawia niż różczka.
Czy nie wie ktoś gdzie jest „ulica pokątna” (to z Harrego Pottera) gdzie można by takie coś kupić.
Ewentualnie jakiś poradnik zrób to sam, jak ktoś ma fajny sprawdzony pomysł.

Nie wiem czy to właściwy dział, bo to powinno pójść chyba do działu rekwizytów...

Post

Data: Pią Lut 27, 2009 12:23 pm

Zawędrowałeś na ulicę Pokątną, aby nabyć pewne przedmioty potrzebne do edukacji. Jeżeli jesteś tu w sierpniu lub pod koniec lipca, to zapewne zauważyłeś, iż pomimo tego, że Pokątna jest niewielką, wąską uliczką, to niezwykle zatłoczoną. Jest bowiem jedyną ulicą w Londynie poświęconą czarodziejom. Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebujesz - począwszy od piór, kałamarzy i zwójów pergaminu, poprzez książki i podręczniki, szaty na wszystkie okazje i różdżki aż po żaby i ropuchy, koty, sowy oraz inne zwierzęta. Masz więc ogromny wybór i jedyne, czego potrzebujesz, to ciężkiego worka z medalionami.

Post

Data: 13 lip 2006, o 17:18

Wraz z dniem dzisiejszym wprowadziłam następujące zmiany:

1. Połączyłam dział "Ulica Pokątna" z działem "Hogsmeade". Znajdują się tam następujące fora:
    l Dziurawy Kociołll Gospoda pod Trzema Miotłamill Weasley & Weasleyl
2. Do działu "Inne zakątki Hogwartu" przeniosłam fora dotyczące twórczości Tolkiena, Sapkowskiego, Pratchetta. Konkretniej są one teraz integralną częścią kategorii "Biblioteka".
3. Forum "Biblioteka" zostało zamienione na kategorię, do której należą następujące fora:
    l Śródziemie ll Riviall Świat Dyskull Literatura Mugolska (Dawna "Biblioteka". Zwartość dawnego forum "Biblioteka", które obecnie jest kategorią, została przeniesiona właśnie tutaj)l

Post

Data: 23 kwi 2006, o 20:02

[center]"Gryffindor prawość wysławia,
odwagę ceni i uczciwość,
Ravenclaw do sprytu namawia,
za pierwszą z cnót uznaje bystrość.
Hufflepuff ma w pogardzie leni
i nagradza tylko pracowitych.
A przebiegły jak wąż Slytherin
wspiera żądnych władzy i ambitnych."[/center]

[center]Dom 0
Błędny Rycerz 20
Ulica Pokątna 50
Peron 9 i 3/4 100
Hogwart Express 150
Hogsmeade 200
Przeprawa Łódkami 250
Tiara Przydziału 300[/center]

Oto nowe rangi. Użytkownik, który ma ponad 350 postów pisze do mnie na pm, wtedy też zostaje wyróżniony plakietką z nazwą swojego domu, czyli rangą specjalną.

Post

Data: 2008-08-23, 17:34

Ulica Pokątna to miejsce które trudno było zrozumieć. Przynajmniej dla młodej czarownicy pochodzenia mugolskiego. Nic więc dziwnego, że dziewczyna walczyła z sobą żeby nie otworzyć ust ze zdziwienia. Idąc wolnym krokiem wspomnianą wyżej ulicą rozglądała się za szyldami sklepów w których mogłaby znaleźć przedmioty podane na liście którą otrzymała wraz z powiadomieniem o tym, że jest inna niż wszyscy, że posiada umiejętności o których się filozofom nie śniło.

Dziewczynie nie bardzo uśmiechało się robienie zakupów samej, tak ważnych zakupów ale rodzice poszli załatwiać pieniądze. Nie bardzo wiedziała skąd i jak dowiedzieli się co trzeba robić na tej ulicy i jak się na nią dostać ale wolała nie zadawać pytań. Tym bardziej, że rodzice nie lubili trwonić słów na tłumaczenie dziwnych zjawisk.

Olive stanęła przed sklepem nazwanym "U Ollivandera" aby odhaczyć kolejną pozycję na liście. Skąd wiedziała, że to sklep z różdżkami? Wychodzące z niego dzieci wpatrywały się z dumą w wąskie pudełeczka a niektóre nawet wyjmowały z nich symbole swojej inności, wąskie, idealnie wygładzone drewno. Po kilku głębokich wdechach którym towarzyszył niemiły szelest papieru w które zapakowane były paczki z zakupami weszła do sklepu. Jej przybycie obwieszczał złoty dzwoneczek nad drzwiami. Zaraz po tym dźwięku usłyszała chrobotanie i ocieranie o siebie pudełek. Kiedy za ladą pojawił się starszy mężczyzna Olive dygnęła ze słowami:
-Dzień dobry-okropnie denerwowała się, wieloma rzeczami, chociażby tym, że to jedna wielka pomyłka i odeślą ją z powrotem do jej świata.-Czy dostanę tutaj różdżkę?-zapytała wcześniej rzucając krótkie spojrzenia stosom wąskich pudełeczek. Spojrzała odrobinę wyczekująco na sprzedawcę.

Post

Data: 2008-08-11, 19:27

Co musisz zrobić?

Wykonaj wszystko PO KOLEI:

1) Przeczytaj Zasady Ogólne i rozeznaj się w tym, jak działa forum. Linki:

Najważniejsze zasady ogólne: KLIKNIJ

Jak stworzyć dobrą Postać, poradnik: KLIKNIJ

Czym jest i jak tworzyć Roleplay: KLIKNIJ

2) Przeczytaj Nowości w dziale Nowości i Aktualności od Administracji. Linki:

Nowości: KLIKNIJ

3) Zarejestruj się (i tutaj pamiętaj o zasadach, np. dotyczących imienia i nazwiska).

4) Przeczytaj dział Instrukcje dla Nowych Użytkowników. Zorientuj się, kiedy będzie następna Ceremonia Przydziału oraz zapoznaj się z zasadami dotyczącymi tej ceremonii (czyli co musisz zrobić by zostać przydzielonym do któregoś z domów). Linki:

Kiedy jest Ceremonia Przydziału i co musisz zrobić: KLIKNIJ

Jeśli wykonasz to, co nakazuje post w powyższym linku, wejdź tu: KLIKNIJ

5) Już wiesz wszystko? No to teraz możesz pisać w takich działach jak Ulica Pokątna, Dom i Wakacje, Express Hogwartu oraz Dziurawy Kocioł. Wszystkie inne zostaną dla Ciebie udostępnione jak tylko dostaniesz się do któregoś z domów. Linki:

Ulica Pokątna: KLIKNIJ. Nie zapomnij wpaść do Ollivandera po różdżkę.

Express Hogwartu: KLIKNIJ

Dom i Wakacje: KLIKNIJ

Na koniec wejdź jeszcze tu: KLIKNIJ jest to ważne ogłoszenie lub informacja. Jeśli nic się nie wyświetla - nie ma aktualnie ważnego ogłoszenia.

Życzymy miłej zabawy!

Post

Data: 2008-06-02, 09:47

Czy marzyłeś kiedyś o nauce magii, poznaniu tajemnic średniowiecznego zamku i poszukiwaniu przygód? Jeśli tak, to dobrze trafiłeś. Hogwart jest Twoją Szkołą Magii i Czarodziejstwa. To gra tekstowa oparta o twórczość J. K. Rowling. Możesz stworzyć tu swoją własną postać i znaleźć nie tylko możliwość nauki niezwykłych umiejętności i odwiedzenia fantastycznych miejsc ze świata HP, ale także zmierzyć się z innymi w Klubie Pojedynków, czy też porozmawiać z graczami. Wszystko zaczyna się w domu rodzinnym, dalej czekają na Ciebie miejsca takie, jak Ulica Pokątna, Hogsmeade, Zakazany Las, Komnata Tajemnic i wiele innych, w których znaleźć można fascynujące rzeczy. Wiele zależy od Ciebie i od tego, jak pokierujesz rozwojem swojego bohatera. W razie jakichkolwiek wątpliwości, możesz poprosić o radę Profesora lub Prefekta, którzy zawsze chętnie pomogą. Uwierz, że ta gra zapewni Ci ona wiele pozytywnych emocji, a także rozrywkę gotową pokonać nawet najgorszą nudę. Zobacz i przekonaj się, bo magia tylko czeka byś ją w sobie odkrył!

Stronka do gry http://hogwart-rpg.pl/ - serdecznie zapraszam!

Post

Data: 2008-08-21, 14:57

CytatCytat:

30 czerwca 1954 roku

Nie spałem dzisiejszej nocy, Plejady przepięknie wyglądały, szkoda było stracić taki widok.

5 rano - nie długo wschodzi mars

Mama karze mi posprzątać pokój, wcale jej się nie dziwie. Na ziemi leżą moje ukochane mapy nieba i kulki z galaktykami w środku. No i parę paczek po fasolkach wszystkich smaków.

Dziś mam urodziny. Miło mieć urodziny... szczególnie jedenaste. Tato mówił że zostanę przydzielony do Gryffindoru tak jak on i matka, lecz ja myślę raczej o Ravenclawie.

Zaćmienie słońca w urodziny - nie mogło być lepszego prezentu.

1 września 1954

Hogwart. Ravenclaw. Wieża Astronomiczna. Raj.


Vanwartith uśmiechnął się pod wąsem... to było 54 lata temu, czas jednak za szybko płynie... w z kieszeni wyjął małą kulkę z galaktyką Drogi Mlecznej. Założył plecak i wszedł do kominka.

- Ulica Pokątna - zniknął

Post

Data: 2008-09-05, 21:36

CEREMONIA PRZYDZIAŁU PRZEDŁUŻONA DO KOŃCOWYCH DNI WRZEŚNIA.

Mimo tego, że rok szkolny w WH rozpoczął się na dobre, przydzielanie zostaje wznowione. Jest to sytuacja wyjątkowa i spowodowana tylko tym, że mamy niewielu uczniów. Myślę, że póki serwis jest nowy, nie powinniśmy zamykać drogi nowym użytkownikom i pozwalać im na pisanie jedynie w trzech działach. Przydzielanie zakończy się mniej więcej pod koniec września i każdy przydzielony będzie należał do obecnego rocznika pierwszoroczniaków. Rok będzie normalnie kontynuowany, a każdy nowy uczeń będzie musiał nadrobić każdą lekcję. Taka sytuacja nigdy więcej się nie powtórzy - w żadnym kolejnym roku. Jest to jednorazowy wyjątek.

Każdy uczeń od momentu opublikowania swojego RP w dziale Ceremonia Przydziału przez dwa tygodnie będzie pisał w trzech tematach: Ulica Pokątna, Express Hogwartu oraz Dom i Wakacje. Potem po przydzieleniu trafi do któregoś z domów i udostępnione zostaną dla niego wszystkie inne działy.

PRZYPOMNIENIE:
W każdej lekcji proszę swój post "wyposażyć" w wypełniony nagłówek o treści:
Imię i nazwisko:
Dom:
Rok Nauki:

Przykład:
Michael Scott
Gryffindor
1. Rok

UWAGA: Działy Dom i Wakacje, Express Hogwartu oraz Ulica Pokątna z Dziurawym Kotłem zostaną zamknięte dla wszystkich uczniów w niedzielę 7. września wieczorem. Proszę do tego czasu zakończyć swoje RP.

Post

Data: 2008-08-31, 23:54

Przez najbliższy tydzień będzie można dokończyć wszelkie roleplaye w działach Ulica Pokątna, Express Hogwartu i Dom i Wakacje. Później działy te zostaną zamknięte dla uczniów Hogwartu.

Proszę nie tworzyć żadnych Biografii Postaci podczas mojej nieobecności. Za tydzień utworzę własną, która posłuży wam jako przykład.

Pozdrawiam i do zobaczenia,
Angela Abercrombie.

Post

Data: 2008-08-19, 17:55

(( PP: Twój post nie jest napisany zgodnie z Zasadami Ogólnymi! Proszę się z nimi zapoznać i po poście Pana Ollivandera napisz kolejny, ale poprawnie. Wtedy Pan Ollivaner da Ci różdżkę. ))

Ollivanderowi zdawało się, że coś usłyszał. Odłożył na chwilę Użytkową Księgę Magicznych Przyrządów Drewnianych, której a propos szukał dobre dwie godziny, i ostrożnie zszedł z drabiny. Choć był już koniec lipca, w jego sklepie nie pojawił się do tej pory jeszcze żaden pierwszak. Ollivanderowi wydawało się to dziwne. Normalnie o tej porze roku dziennie wpadało co najmniej pół tuzina młodych czarodziejów. Niemniej jednak, nie zastanawiał się nad tym. Wiedział, że niedługo będzie musiał się od nich odganiać.

Kiedy doszedł do drewnianej lady sklepowej, znowu usłyszał czyjś głos. Tym razem wydawało mu się, że ktoś się zaśmiał. Spojrzał w kierunku szyb wystawowych. Jego oczom ukazała się młoda dziewczynka. No proszę, mamy pierwszą kandydatkę do Hogwartu!, pomyślał Ollivander, uśmiechając się w duchu. Co jak co, lubił dzieci. Już miał wyciągać zakurzone pudełka z najróżniejszymi rodzajami różdżek, kiedy dosłyszał wyraźne słowa dziewczynki:

...trzymam różdżkę: krzew różany z piórem feniksa, 13 i pół cala. Giętka. Znakomita do wszelkiego rodzaju zaklęć.

Pan Ollivander spojrzał na nią z rozbawieniem.
- Czego to dzieci nie wymyślą.. - mruknął cicho odkładając pudełka. Powoli wyprostował plecy, jeszcze raz zaśmiał się w taki sposób, w jaki śmieją się dziadkowie, kiedy ich mali wnukowie zrobią coś zabawnego, po czym ruszył w kierunku drzwi sklepowych. Nacisnął klamkę i wyszedł na zewnątrz. Na twarzy poczuł ciepły letni wiatr. Właśnie on zawsze kojarzył mu się z tłumami podekscytowanych dzieciaków biegających razem z rodzicami po Ulicy Pokątnej. Tym razem jednak było inaczej. Ulica Pokątna świeciła pustkami. Większość dzieci zapewne jeszcze korzystała z wakacji.
- Witam cię, moje dziecko - rzekł Pan Ollivander dobrodusznym tonem, obracając się w stronę dziewczynki. - Co to takiego? - zapytał, zerkając na jej dłonie.
Nie zwracając uwagi na reakcję dziewczynki, wziął z jej ręki krótką brązową różdżkę. Chwilę obracał ją w ręku, wciąż uśmiechając się lekko.
- Krzew różany z piórem feniksa, tak? Trzynaście i pół cala? Bardzo ciekawe - uniósł ją lekko do góry i roześmiał się wesoło. - Cóż moje dziecko, obawiam się, że to tylko plastik. Skąd ją masz?
Nie spodziewał się, że będzie miał taki dobry humor. Wydawało mu się dość śmieszne, że dla dzieciaków, które jeszcze nie trafiły do Hogwartu, wyrabiano właśnie takie różdżki-zabawki. Oddał ją dziewczynce, po czym, mrugając do niej wesoło, zaprosił ją gestem do sklepu.
- Zapraszam do środka. Czas abyś otrzymała swoją pierwszą prawdziwą różdżkę.

Post

Data: 2007-07-09, 16:28

Nightbreed (Cabal - Nocne Plemię, Stowarzyszenie Umarłych Dusz) ==> Miasto Midiam, jak trafić.. hmm.. nie pamiętam zbytnio.. ale chyba wystarczyło umrzeć i mieć swojego przewodnika do Midiam.

LOST - Wyspa na której Jack, Sawyer, Kate i brygada sobie walczą z tubylcami, tajemniczym cieniem, itp. itd. Jak trafić :?? wystarczy mieć szczęście i się rozbić samolotem :)

Stargate - Gwiezdne wrota które pozwalają na wędrówkę miedzy różnymi wymiarami (?), światami

Jurassic Park - Park wielkich jaszczurów.. jak trafić :?? Samolot Hammonda :P, Statek, itp. itd:P

KING KONG - Wyspa gdzie wszystko jest większe, żyją dinozaury i wielkie małpy.. Jak trafić :? tajemniczy szlak morski wystarczy :P

LOST WORLD - na podstawie powieści Artura Conana Doyle'a (8 adaptacji filmowych w tym serial TV).. Zaginiony Ląd.. zależnie od adaptacji.. zawsze jest to wyspa pełna do dinozaurów, ale czasami inaczej sie do niej trafia.. w jednej jest to amazońska dzungla, w innej szlak morski, jeszcze innej kraina do której dostęp jest przez tunel prowadzący jaskiniami. W książce nie pamiętam jak dokładnie bo czytałem jak byłem gnojem (własnie :P. juz wiem co sobie teraz przeczytam :P)

Harry Potter - świat magii i czarodziejów, o ile dobrze pamiętam to ten świat od mugolskiej rzeczywistości oddziela Ulica Pokątna

Re-Cycle - Pisarka trawia do "Gwai wik" (Krainy duchów) poprzez swoją nową powieść

Silent Hill - Wiecznie płonące miasteczko, droga przez zniszczony most

Matrix - 2 światy.. Matrix dobrze zbudowany, inteligentny program komputerowy oraz ZION - zniszczony świat ludzi, którzy walczą z zbuntowanymi maszynami z Matrix'a

Przykłady z Anime -

MAR - Główny bohater trafia do fantastycznego świata poprzez jakiegoś typu grę..

Gantz - Świat Gantza jest alternatywnym światem do naszego, aby do niego trafić należy uwcześnie zginąć w tragiczny sposób. Główny bohater Kei Kurono trafia do Gantz'a , dostaje drugie życie, ale jest zależny od tajemniczej "kuli" która wysyła go na różne mordercze misje. Brutalny świat wyjęty niczym z gry komputerowej najmroczniejszego rodzaju..

Post

Data: Pią 20:57, 31 Sie 2007

Aby ułatwić pracę Pokątnej postanowiłam założyć to forum. Proszę wszystkie osoby, które organizują konkursy lub mają taki zamiar, by jeśli wyznaczyły nagrodę pieniężną, dodawały tu wygrane. Wszystkie galeony jakie mają się znaleźć w skrytkach muszą być najpierw tutaj dodane. smiley Wszystkie nagrody, sypendia, wypłaty. Nic, czego nie będzie tutaj nie zostanie dodane do skrytek.

Post

Data: Nie Sty 25, 2009 5:43 pm

Znajdziesz tu wszystkie potrzebne sklepy. Od szat po różdżki

Post

Data: 2008-08-11, 17:10

Przeczytaj poniższy tekst dokładnie i zapamiętaj, co ważniejsze. Proszę o cierpliwość i dotrwanie do końca! To wszystko jest banalnie proste.

Zanim zacznę.
Postać - postać odgrywana przez użytkownika.
RP - roleplay. Wspólne odgrywanie jakiejś historii, wcześniej zaplanowanej lub nie przez 2 lub więcej osób.

1) Przedział czasowy:

Jeden rok w Wirtualnym Hogwarcie odpowiada 3 miesiącom PP (poza postacią), czyli w naszym prawdziwym świecie. Także jeśli szkoła zacznie działać dajmy na to, jutro (12 sierpnia) to 12 grudnia rozpocznie się dwutygodniowa przerwa (wakacje), a po niej dotychczasowi pierwszoroczniacy staną się drugoroczniakami. Każdy rok szkolny podzielony będzie na dwa semestry oddzielone od siebie tygodniem lub dwoma ferii - to jeszcze się ustali). Po każdych wakacjach odbędzie się również kolejna Ceremonia Przydziału, dla nowych użytkowników. Jeśli nowy użytkownik trafi tutaj, załóżmy w połowie trwającego roku, będzie musiał czekać na Ceremonię Przydziału jeszcze półtora miesiąca. W tym czasie będzie mógł pisać w działach Ulica Pokątna, Dom i Wakacje oraz Hogwart Express, gdzie pozna przyszłych przyjaciół.

TUTAJ znajdziecie Kalendarz z najważniejszymi datami dla WH 1.

2) Postać.

Każda postać musi mieć imię i nazwisko. Preferowane są nazwy angielskie, gdyż dzięki temu szkoła uzyska klimat tego książkowego Hogwartu, ale naturalnie - mogą być również polskie. Zanim rozpoczniesz pisanie postów, przemyśl dokładnie, jaka jest Twoja postać. Nie obrazuj tu siebie. Stwórz kogoś zupełnie nowego!

Poradnik, jak stworzyć dobrą Postać: KLIKNIJ

Data urodzenie Twojej postaci nie jest dowolna. Sprawdź, kiedy urodziła się Twoja postać TUTAJ i napisz to w swoim profilu.

3) Avatar.

Avatary nie są konieczne, lecz zapewne wszyscy będą chcieli takowy mieć. Avatary nie mogą być pod żadnym pozorem zdjęciami was samych. Mogą to być postacie bardziej sławne lub mniej.

4) Zasady pisania na forum, czyli Roleplay.

WH będzie szkołą, w której stworzycie Hogwart we własnych głowach. Od piszących będzie zależało, czy będzie to fajne czy nie. Spróbujcie jak najlepiej oddać w tekstach charakter waszej postaci. Spróbujcie zawrzeć jej myśli, nie same czynności, które wykonuje. Przed pisaniem, przystąpcie do analizy charakteru: czy wasza postać jest nieśmiała czy nie, jak radzi sobie w szkole, czy lubi się uczyć czy nie, czy pyskuje, czy obraża innych..

Zasady pisania Roleplaya znajdziecie TUTAJ

5) Ceremonia Przydziału.

Zanim rozpocznie się rok szkolny, odbędzie się dwutygodniowe przydzielanie do domów. Każdy będzie musiał wykonać parę zadań w stylu "Opisz osobę", "Co lubisz", "Opisz jakieś zdarzenie, które utkwiło ci w pamięci" i wysłać odpowiedzi do odpowiedniego administratora. Więcej informacji znajdzie się w dziale "Wielka Sala" w temacie "Ceremonia Przydziału" oraz w "Instrukcjach dla Nowych Użytkowników".

6) Gdzie można pisać?

Jeśli nie jesteś jeszcze uczniem Hogwartu możesz pisać tylko w tematach Ulica Pokątna (tam możesz zgłosić się po różdżkę do Sklepu Ollivandera), Hogwart Express i Dom i Wakacje. Kiedy staniesz się uczniem któregoś z domów, wszystkie zamkowe tematy zostaną dla Ciebie udostępnione, a w odpowiednim miejscu ukaże się dział Twojego domu.

7) Biografie postaci.

Kiedy już zostaniesz uczniem Hogwartu, będziesz mógł założyć Biografię swojej postaci w Bibliotece Postaci (dział: Archiwum), napisać tam tekst przedstawiający Twoją postać, wstawić linki do ważniejszych lub wszystkich RP oraz wypisać ulubionych znajomych.

Dobra rada: Nie zakładaj dwóch kont! Skup się na jednej postaci, tak Ci będzie wygodniej, zaufaj mi. Jeśli już desperacko chcesz dwa konta - ok. Ale nie odgrywaj Roleplay'a swoimi dwiema postaciami, to byłoby już bez sensu.

Dziękuję za uwagę.

Post

Data: 2007-01-06, 23:22

Ulica Pokątna!
bo przecież Ollivander tam je sprzedaje

Post

Data: Czw Sty 27, 2005 11:33 pm

Następna ulica Pokątna

Post

Data: Pon 16:13, 27 Lut 2006

Co sądzicie o tłumaczeniach nazw angielskich w książce na nazwy polskie?? Niektóre nazwy są tłumaczone, no ULICA POKĄTNA po angielsku nosi nazwę Diagon Alley, a niektóre nazwy nie są tłumaczone, np. POTTER, albo DUMBLEDORE...

Moim zdaniem nie powinny być tłumaczone bo Diagon Alley brzmi lepiej niz Ulica Pokątna.

Mam jeszcze jendo pytanie...
Co myslicie o pospolitości niektórych nazw po przetłuamczeniu na j.polski?
Np. Potter znaczy Garncarz
A Dumbledore to po polsku trzmiel
Albo nazwisko Nevill'a czyli Longbottom znaczy Długozadek...

Moim zdaniem dla anglików te nazwy są dość pospolite, tak jak dla nich nazwisko Potter, a wy co sadzicie?

Post

Data: Pon 19:17, 20 Sie 2007

Odpowiedzi:

1. Harry gra na pozycji:
b) szukającego

2. Rodzice Harry'ego nazywali się:
a) Lily i James

3. Ulica na, której można kupić magiczne przedmioty nazywa się:
c) Pokątna

4. Które z wymienionych zaklęć nazywamy Niewybaczalnymi?
a) Cruciatus, Avada Kedavra, Imperius

5. Który eliksir pozwala zmienić się w inną osobę?
c) Eliksir Wielosokowy

6. Kto zablokował przejście na Peron 9 i 3/4 ?
b) Zgredek

7. Jak naprawdę nazywa sie Lord Voldemort?
b) Tom Marvolo Riddle

8. Jak nazywał się smok Hagrida?
c) Norbert

9. Jak nazywał się skrzat domowy Pana Croucha?
c) Mrużka

10. Jaki model mioteł dostała drużyna Ślizgonów ?
b) Nimbus 2001

Post

Data: Kwiecień 23, 2005, 8:33 am

Ze mną było podobnie, początek KF mnie zniechęcił, ale ponieważ mam zwyczaj kończyć to, co zaczęłam, czytałam dalej. I od rozdziału "Ulica Pokątna" byłam już pochłonięta bez reszty Książkę poleciła mi koleżanka - właściwie to męczyła mnie tak długo, że dla świętego spokoju postanowiłam przeczytać, bo (wstyd się przyznać ) jeszcze wtedy należałam do przeciwników HP, który to kojarzył mi się wyłącznie z tanią komerchą i masą szumu nie wiadomo o co Poza tym uważałam, że w wieku 18 lat jestem za stara na takie książki
Pamiętam, że Gazeta Wyborcza drukowała wtedy fragmenty "Czary Ognia", do których ja głupia oczywiście ani myślałam zajrzeć...

Post

Data: Pon 22:45, 30 Lip 2007

QUIZ z Ogólnej Wiedzy O Harry'm Potterze cz.1

1. Harry gra na pozycji:
a) pałkarza
b) szukającego
c) obrońcy

2. Rodzice Harry'ego nazywali się:
a) Lily i James
b) Minerwa i James
c) Lily i Tom

3. Ulica na, której można kupić magiczne przedmioty nazywa się:
a) Trójkątna
b) Przekątna
c) Pokątna

4. Które z wymienionych zaklęć nazywamy Niewybaczalnymi?
a) Cruciatus, Avada Kedavra, Imperius
b) Cruciatus, Avada Kedavra, Riddikulus
c) Cruciatus, Priori incantatem, Imperius

5. Który eliksir pozwala zmienić się w inną osobę?
a) Veritaserum
b) Felix - Felicis
c) Eliksir Wielosokowy

6. Kto zablokował przejście na Peron 9 i 3/4 ?
a) Lord Voldemort
b) Zgredek
c) Pan Weasley

7. Jak naprawdę nazywa sie Lord Voldemort?
a) Tom Mark Riddle
b) Tom Marvolo Riddle
c) Ron Marvolo Riddle

8. Jak nazywał się smok Hagrida?
a) Kieł
b) Firenzo
c) Norbert

9. Jak nazywał się skrzat domowy Pana Croucha?
a) Stworek
b) Parszywek
c) Mrużka

10. Jaki model mioteł dostała drużyna Ślizgonów ?
a) Nimbus 2000
b) Nimbus 2001
c) Błyskawica

Odpowiedzi piszcie pod tym postem. Wygra osoba, która będzie miała najwięcej prawidłowych odpowiedzi!!
Powodzenia
K.E.

Post

Data: Czw 19:12, 02 Sie 2007

1. Harry gra na pozycji:
b) szukającego

2. Rodzice Harry'ego nazywali się:
a) Lily i James

3. Ulica na, której można kupić magiczne przedmioty nazywa się:
c) Pokątna

4. Które z wymienionych zaklęć nazywamy Niewybaczalnymi?
a) Cruciatus, Avada Kedavra, Imperius

5. Który eliksir pozwala zmienić się w inną osobę?
c) Eliksir Wielosokowy

6. Kto zablokował przejście na Peron 9 i 3/4 ?
b) Zgredek

7. Jak naprawdę nazywa sie Lord Voldemort?
b) Tom Marvolo Riddle

8. Jak nazywał się smok Hagrida?
c) Norbert

9. Jak nazywał się skrzat domowy Pana Croucha?
c) Mrużka

10. Jaki model mioteł dostała drużyna Ślizgonów ?
c) Błyskawica

PS Proszę o szybkie sprawdzenie Quizy:))))))
PPS Za łatwy był ten test. Uczniowie strzeżcie się za tydzień wkleję taki test że zrzedną wam miny:))) Będzie on obowiąskowy:) Sprawdzę co umiecie:)) HaHaHaHa (złowieszczy śmiech)

Post

Data: Nie 14 12, 31 Gru 2006

CO będzie ???

1. Pierwszy Tom
2. Chłopiec który przeżył
3. Nikająca szyba i Listy od nikogo
4. Strażnik kluczy i ulica pokątna
5. Peron numer dziewięć i trzy czwarte
6. Tiara przydziału i Mistrz Eliksirów
7. Pojedynekl o pólnocy i Noc duchów
8. Qiudditch , Zwierciadło Ain Eingarp i Nicolas Flamel
9. Norweski smok kolczasty i Zakazany Las
10. Przez klapę w podłodze i człowiek o dwóch twarzach

Post

Data: Czw 23:37, 30 Sie 2007

Program nauczania dla klasy II:

1. Powtórka z klasy I
2. Privet Drive 4
3. Ministerstwo Magii
4. Hogwart
5. Chatka Hagrida
6. Ulica pokątna
7. Nora
8. Grimmaud Place 12
9. Szpital Świętego Munga.
10. Komnata Tajemnic
11. Pokój życzeń
12. Hogsmeade
13. Błonia, Bijąca wierzba
14. Zakazany Las
15. Sprawdzian

Post

Data: Śro 15:12, 30 Maj 2007

"W najbliższą środę pani Weasley obudziła ich wcześnie. Po zjedzeniu po pół tuzina kanapek z bekonem włożyli płaszcze, a pani Weasley zdjęła z gzymsu kominka stary wazon i zajrzała do środka.
- Wiele już nie zostało, Arturze- westchnęła.- Będziemy musieli dzisiaj trochę dokupić... No, ale goście mają pierwszeństwo! W twoje ręce, Harry!
I wręczyła mu wazon.
Harry rozejrzał się: wszyscy na niego patrzyli.
-Aaa...co mam robić?- wyjąkał.
- On nigdy nie podróżował za pomocą proszku Fiuu- powiedział nagle Ron.- Wybacz mi, Harry, zapomniałem.
-Nigdy?- zdumiał się pan Weasley. - No to w jaki sposób dostałeś się na ulicę Pokątną, żeby kupić przybory szkolne?
- Dojechałem tam metrem...
- Naprawdę?- zdziwił się jeszcze bardziej pan Weasley. - A więc są jakieś windy? Ale powiedz mi, jak...
- Nie teraz Arturze- przerwała mu pani Weasley.
- Harry, proszek Fiuu jest o wiele szybszy, ale jeśli nigdy w ten sposób nie podróżowałeś, to... no... naprawdę nie wiem, czy...
- Da sobię radę, mamo - odezwał się Fred. - Harry, patrz, jak my to robimy.
Wziął z wazonu szczyptę błyszczącego proszku, podszedł do kominka i rzucił go w płomienie.
Ogień zahuczał, płomienie zrobiły się szmaragdowozielone i urosły ponad Freda, który wkroczył w nie, wołając: "ulica Pokątna!" - i zniknął.
- Musisz to wypowiedzieć wyraźnie - pouczyła Harry'ego pani Weasley, kiedy George wsadził rękę do wazonu. - I musisz uważać, żeby wyjść właściwym rusztem...
- Właściwym czym? - zapytał nerwowo Harry, a ogień ponownie zahuczał i George również zniknął.
- Widzisz, do wyboru jest bardzo dużo czarodziejskich kominków, ale jeśli wypowiesz adres wyraźnie...
- Nic mu nie będzie, Molly, przestań go straszyć - powiedział pan Weasley, sięgając po proszek.
- Ależ kochanie, a jak się zgubi, to co powiemy jego ciotce i wujowi?
- To ich na pewno nie zmartwi - wyjaśnił Harry. - Jeśli pomylę kominy, Dudley uzna to za wspaniały dowcip, proszę się nie przejmować.
- No dobrze.. więc idziesz po Arturze - powiedziała pani Weasley. - Tylko pamiętaj, kiedy będziesz w płomieniach, powiedz wyraźnie, dokąd chcesz się udać...
- I trzymaj łokcie przy sobie - poradził mu Ron.
- I zamknij oczy - dodała pani Weasley.- Ta sadza...
- I uważaj - powiedział Ron - bo możesz wpaść ze złego komina... [...]

Post

Data: Pon Lip 28, 2008 10:49

Na stronie są kategorie: Hogwart, Ministerstwo Magii, Ulica Pokątna, Hogsmeade, Quiddich i Magiczne Media.
Tutaj możesz wybrać odpowiadającą Ci karierę, ale najpierw musisz ukończyć kurs Hogwartu, dlatego na starcie masz 1000 galeonów w kieszeni i musisz nimi tak dysponować żeby wystarczyły Ci na 7 lat nauki.
Pierwszą rzeczą jaką musisz zrobić to sprawdzić listę potrzebnego wyposażenia w gabinecie dyrektora i wybrać się na zakupy na Pokątną. Wchodzisz do sklepów z potrzebnym Ci wyposażeniem i robisz zakup czyli w sklepie piszesz ile masz pieniędzy i co chcesz kupić, sprzedawca oblicza wydaną przez Ciebie sumę, odejmuje ją od sumy, którą miałeś na początku i jako kolejny wpis pisze co kupiłeś i ile pieniędzy Ci zostało, z tą kwotą wyruszasz na kolejne zakupy. Jeżeli braknie Ci pieniędzy zanim ukończysz szkołę możesz pisać podanie do Rady Nadzorczej Hogwartu o dofinansowanie, ale nie możemy obiecać, że zostanie Ci ono przyznane.
Po ukończeniu Hogwartu wybierasz odpowiadającą Ci karierę składając podanie o pracę. Pamiętaj, że jeśli chcesz pracować w Ministerstwie Magii musisz złożyć podanie w Gabinecie Ministra, dopiero Minister Magii przekazuje je do szefa odpowiedniego departamentu (oczywiście możesz zaznaczyć na pracy w którym departamencie zależy Ci najbardziej, ale o tym gdzie wylądujesz decyduje Minister, a potem szef departamentu musi podjąć decyzję czy potrzebny mu kolejny pracownik czy nie). Podobnie sprawa wygląda w Świętym Mungu, podanie składasz do dyrektora szpitala, a potem dyrektor kieruje Twoje podanie do "ordynatora" odpowiedniego oddziału, który podejmuje decyzję czy jesteś mu potrzebny. Dyrektor szpitala i Minister Magii mogą też już na samym początku odrzucić Twoje podanie jeśli uznają, że nie spełniasz ich wymogów. W pozostałych przypadkach gdzie składać podanie sprawa jest jasna. Możesz składać podanie o pracę w kilku miejscach, a potem wybrać tą najlepszą (możesz pracować tylko w jednym miejscu). Wysokość pensji ustala Twój pracodawca.

NA CHWILĘ OBECNĄ

Ponieważ nasza zabawa jeszcze się zaczyna i nie mamy obsadzonych najważniejszych stanowisk w tej chwili każda osoba rejestrująca się na stronie i która poda mi swój adres otrzyma od razu "DYPLOM UKOŃCZENIA HOGWARTU" (mój numer gg 423 30 94) i od razu może zaczynać karierę dorosłego czarodzieja z całym 1000 galeonów na starcie.

Możesz startować w wyborach na Ministra Magii (wybieranego spośród szefów poszczególnych departamentów) lub Dyrektora Hogwartu (wybieranego spośród nauczycieli) lub Dyrektora Szpitala Świętego Munga (wybieranego spośród "ordynatorów").

Aby zostać szefem departamentu, nauczycielem lub "ordynatorem" wystarczy, że wejdziesz jako pierwszy do odpowiedniego departamentu, klasy lub na oddział i wpiszesz "JESTEM ..." (w miejsce kropek wpisując odpowiednio "szefem tego departamentu", "nauczycielem tego przedmiotu", "ordynatorem tego oddziału"), możesz to zrobić tylko w jednym miejscu, jeżeli podobny Twój wpis pojawi się w dwóch miejscach aytomatycznie zostajesz skierowany do personelu pomocniczego ministerstwa lub też jako sprzątaczka w określonym sklepie.

Podobnie sprawa wygląda jeżeli chcesz zostać właścicielem magicznych sklepów lub zarządcą jednego z mediów czarodziejskich. Wystarczy, że wpiszesz jako pierwszy "Chcę być właścicielem..." w miejsce kropek wpisując nazwę wybranego sklepu, gazety, itp. ...

Możesz również być zawodnikiem gry w quiddicha, wtedy wchodzisz do forum drużyny i w temacie "skład drużyny" wpisujesz, że chcesz być zawodnikiem podając od razu na jakiej pozycji chcesz grać. Pierwszych siedem osób ma zagwarantowane, że są w drużynie (pod warunkiem, że wybrane przez nich pozycje się nie pokrywają, zawsze pierwszy jest w drużynie), los pozostałych zależy od kapitana drużyny (czy weźmie ich na rezerwowych czy nie). Wybór kapitana nastąpi gdy drużyna będzie miała:
szukającego
trzech ścigających
dwóch pałkarz
obrońcę
Wtedy cała siódemka bierze udział w wyborach na kapitana. Na kapitana drużyny mogą głosować wszyscy użytkownicy.

Post

Data: Grudzień 15, 2005, 6:15 pm

Albus Dumbledore: A-bu-si Deng-bu-li-duo
Arabella Figg: A-la-bei-la Fei-ge
Argus Filch: Fei-er-qi
Artur Weasley: Ya-se Wei-si-lai
Cedric Diggory: Sai-de-li-ke Di-ge-le
Cho Chang: Zhang Qiu
Colin Creevey: Ke-lin Ke-li-wei
Korneliusz Knot: Kang-nai-li Fu-ji
Crabbe: Ke-la-bu
Dean Thomas: Di-an Tuo-ma-si
Draco Malfoy: De-la-ke Ma-er-fu

Więcej pod czytaj więcej...

Dudley Dursley: Da-li Da-si-li
Fleur Delacour: Fu-rong De-la-ku-er
Fred Weasley: Fu-lei-de Wei-si-lai
George Weasley: Qiao-zhi Wei-si-lai
Gilderoy Lockhart: Ji-de-luo Luo-ha-te
Ginny Weasley: Jin-ni Wei-si-lai
Goyle: Gao-er
Harry Potter: Ha-li Bo-te
Hermione Granger: He-min Ge-lan-jie
James Potter: Zhan-mu Bo-te
Lavender Brown: La-wen-de Bu-lang
Lee Jordan: Li Qiao-dan
Lily Potter: Li-li Bo-te
Lucjusz Malfoy: Lu-xiu-si Ma-er-fu
Ludo Bagman: Lu-duo Ba-ge-man
Szalonooki Moody: Feng-yan-han Mu-di
Pani Hooch: Huo-qi fu-ren
Pani Pomfrey: Pang-fu-lei fu-ren
Marcus Flint: Ma-ku-si Fu-lin-te
Minerva McGonagall: Mi-le-wa Mai-ge
Molly Weasley: Mo-li Wei-si-lai
Pan Ollivander: Ao-li-fan-de xian-sheng
Neville Longbottom: Na-wei Long-ba-dun
Nicolas Flamel: Ni-ke Le-mei
Oliver Wood: Ao-li-fo Wu-de
Parvati Patil: Pa-wa-ti Pei-di-er
Percy Weasley: Po-xi Wei-si-lai
Peter Pettigrew: Xiao-wai-xing Pi-de
Petunia Dursley: Pei-ni Da-si-li
Profesor Binns: Bin-si jiao-shou
Profesor Flitwick: Fu-li-wei jiao-shou
Profesor Quirrell: Qi-luo jiao-shou
Profesor Sprout: Si-pu-lao-te jiao-shou
Remus Lupin: Lai-mu-si Lu-ping
Rita Skeeter: Li-ta Si-ji-te
Ron Weasley: Luo-en Wei-si-lai
Rubeus Hagrid: Lu-bo Hai-ge
Seamus Finnigan: Xi-mo Fei-ni-gan
Severus Snape: Xi-fo-le-si Si-nei-pu
Sibylla Trelawney: Te-li-lao-ni jiao-shou
Siriusz Black: Tian-lang-xing Bu-lai-ke
Tom Marvolo Riddle: Tang-mu Ma-wo-luo Ri-de-er
Vernon Dursley: Fo-nong De-si-li
Wiktor Krum: Wei-ke-du-er Ke-lu-mu
Voldemort: Fu-di-mo
Glizdogon: Chong-wei-ba
Ulica Pokątna: Dui-jiao Xiang
Durmstrang: De-mu-si-te-lang
Dolina Godrika: Gao-zhui-ke Shang-gu
Gringotta: Gu-ling-ge
Hogsmeade: Huo-ge-mo-de
Hogwart: Huo-ge-wo-ci
Miodowe Królestwo: Feng-mi Gong-jue
Aleja Śmiertelnego Nokturnu: Fan-dao Xiang
Privet Drive: Nu(umlaut)-zhen Lu
Wrzeszcząca Chata: Jian-jiao Peng-wu
Nora: Lou Ju
Dziurawy Kocioł: Po-fu jiu-ba
Pałkarze: Ji-qiu-shou Attack-ball-person
Fasolki Bartiego Botta: Bi-bi Duo-wei Dou
Tłuczek: You-zou-qi
Piwo kremowe: Huang-you Pi-jiu
Komnata Tajemnic: Mi-shi : Secret Room
Ścigający: Zhui-qiu-shou
Prorok Coddzienny: Yu-yan-jia Ri-bao
Śmierciożercy: Shi-si-tu
Dementor: She-hun-guai
Galeon: Jia-long
Złoty znicz: Jin-se Fei-zei
Gryffindor: Ge-lan-fen-duo
Wyjec: Hou-jiao Xin
Hufflepuff: He-qi-pa-qi
Knut: Na-te
Mapa Huncwotów: Huo-dian Di-tu
Zwierciadło Ain Engarp: E-li-si Mo-jing
Mugol: Ma-gua
Nimbus 2000: Guang-lun 2000
Myślodsiewnia: Ming-xiang Pen
Kamień Filozoficzny: Mo-fa-shi
Kafel: Gui-fei-qiu
Quidditch: Kui-di-qi
Ravenclav: La-wen-ke-lao
Przypominajka: Ji-yi Qiu
Szukający: Zhao-qiu-shou
Sykl: Xi-ke
Slytherin: Si-lai-te-lin
Tiara Przydziału: Fen-yuan-mao
Gigantojezyczne Toffi: Fei-she Tai-fei-tang
Aragog: A-la-ge-ke
Sklątki Tylnowybuchowe: Zha-wei-luo
Bogin: Bo-ge-te
Hardodziob: Ba-ke-bi-ke
Kieł: Ya-ya
Fawkes: Fu-ke-si
Firenzo: Fei-lun-ze
Nagini: Na-ji-ni
Norbert: Nuo-bo
Krzywołap: Ke-lu-ke-shan
Hedwiga: Hai-de-wei
Pani Norris: Luo-li-si fu-ren
Świstoświnka: Xiao-zhu
Parszywek: Ban-ban: Spots/stripes
Krwawy Baron: Xue-ren Ba-luo
Gruby Mnich: Pang Xiu-shi You-ling
Jęcząca Marta: Ku-qi de Tao-jin-niang
Prawie Bezgłowy Nick: Cha-dian Mei Tou de Ni-ke
Irytek: Pi-pi-gui

Pianie to musi być, lecz pomyślcie sobie, co musi być , jak chińczycy nasz język czytają

Post

Data: Śro 16:00, 07 Cze 2006

Ulica Pokątna---->Diagon Alley
Znicz---->snitch
Mugole--->Muggles
Kamień Filozoficzny--->lapis philosophorum

a takie np

Post

Data: Sob 18:53, 24 Wrz 2005

ulica Pokątna

Post

A myślisz że ja zrobię , od czego jest ulica pokątna (od czego jest google)

Post

Data: Pią 17:02, 22 Lip 2005

Harry Potter po chińsku

Albus Dumbledore: A-bu-si Deng-bu-li-duo
Arabella Figg: A-la-bei-la Fei-ge
Argus Filch: Fei-er-qi
Artur Weasley: Ya-se Wei-si-lai
Cedric Diggory: Sai-de-li-ke Di-ge-le
Cho Chang: Zhang Qiu
Colin Creevey: Ke-lin Ke-li-wei
Korneliusz Knot: Kang-nai-li Fu-ji
Crabbe: Ke-la-bu
Dean Thomas: Di-an Tuo-ma-si
Draco Malfoy: De-la-ke Ma-er-fu
Dudley Dursley: Da-li Da-si-li
Fleur Delacour: Fu-rong De-la-ku-er
Fred Weasley: Fu-lei-de Wei-si-lai
George Weasley: Qiao-zhi Wei-si-lai
Gilderoy Lockhart: Ji-de-luo Luo-ha-te
Ginny Weasley: Jin-ni Wei-si-lai
Goyle: Gao-er
Harry Potter: Ha-li Bo-te
Hermione Granger: He-min Ge-lan-jie
James Potter: Zhan-mu Bo-te
Lavender Brown: La-wen-de Bu-lang
Lee Jordan: Li Qiao-dan
Lily Potter: Li-li Bo-te
Lucjusz Malfoy: Lu-xiu-si Ma-er-fu
Ludo Bagman: Lu-duo Ba-ge-man
Szalonooki Moody: Feng-yan-han Mu-di
Pani Hooch: Huo-qi fu-ren
Pani Pomfrey: Pang-fu-lei fu-ren
Marcus Flint: Ma-ku-si Fu-lin-te
Minerva McGonagall: Mi-le-wa Mai-ge
Molly Weasley: Mo-li Wei-si-lai
Pan Ollivander: Ao-li-fan-de xian-sheng
Neville Longbottom: Na-wei Long-ba-dun
Nicolas Flamel: Ni-ke Le-mei
Oliver Wood: Ao-li-fo Wu-de
Parvati Patil: Pa-wa-ti Pei-di-er
Percy Weasley: Po-xi Wei-si-lai
Peter Pettigrew: Xiao-wai-xing Pi-de
Petunia Dursley: Pei-ni Da-si-li
Profesor Binns: Bin-si jiao-shou
Profesor Flitwick: Fu-li-wei jiao-shou
Profesor Quirrell: Qi-luo jiao-shou
Profesor Sprout: Si-pu-lao-te jiao-shou
Remus Lupin: Lai-mu-si Lu-ping
Rita Skeeter: Li-ta Si-ji-te
Ron Weasley: Luo-en Wei-si-lai
Rubeus Hagrid: Lu-bo Hai-ge
Seamus Finnigan: Xi-mo Fei-ni-gan
Severus Snape: Xi-fo-le-si Si-nei-pu
Sibylla Trelawney: Te-li-lao-ni jiao-shou
Siriusz Black: Tian-lang-xing Bu-lai-ke
Tom Marvolo Riddle: Tang-mu Ma-wo-luo Ri-de-er
Vernon Dursley: Fo-nong De-si-li
Wiktor Krum: Wei-ke-du-er Ke-lu-mu
Voldemort: Fu-di-mo
Glizdogon: Chong-wei-ba
Ulica Pokątna: Dui-jiao Xiang
Durmstrang: De-mu-si-te-lang
Dolina Godrika: Gao-zhui-ke Shang-gu
Gringotta: Gu-ling-ge
Hogsmeade: Huo-ge-mo-de
Hogwart: Huo-ge-wo-ci
Miodowe Królestwo: Feng-mi Gong-jue
Aleja Śmiertelnego Nokturnu: Fan-dao Xiang
Privet Drive: Nu(umlaut)-zhen Lu
Wrzeszcząca Chata: Jian-jiao Peng-wu
Nora: Lou Ju
Dziurawy Kocioł: Po-fu jiu-ba
Pałkarze: Ji-qiu-shou Attack-ball-person
Fasolki Bartiego Botta: Bi-bi Duo-wei Dou
Tłuczek: You-zou-qi
Piwo kremowe: Huang-you Pi-jiu
Komnata Tajemnic: Mi-shi : Secret Room
Ścigający: Zhui-qiu-shou
Prorok Coddzienny: Yu-yan-jia Ri-bao
Śmierciożercy: Shi-si-tu
Dementor: She-hun-guai
Galeon: Jia-long
Złoty znicz: Jin-se Fei-zei
Gryffindor: Ge-lan-fen-duo
Wyjec: Hou-jiao Xin
Hufflepuff: He-qi-pa-qi
Knut: Na-te
Mapa Huncwotów: Huo-dian Di-tu
Zwierciadło Ain Engarp: E-li-si Mo-jing
Mugol: Ma-gua
Nimbus 2000: Guang-lun 2000
Myślodsiewnia: Ming-xiang Pen
Kamień Filozoficzny: Mo-fa-shi
Kafel: Gui-fei-qiu
Quidditch: Kui-di-qi
Ravenclav: La-wen-ke-lao
Przypominajka: Ji-yi Qiu
Szukający: Zhao-qiu-shou
Sykl: Xi-ke
Slytherin: Si-lai-te-lin
Tiara Przydziału: Fen-yuan-mao
Gigantojezyczne Toffi: Fei-she Tai-fei-tang
Aragog: A-la-ge-ke
Sklątki Tylnowybuchowe: Zha-wei-luo
Bogin: Bo-ge-te
Hardodziob: Ba-ke-bi-ke
Kieł: Ya-ya
Fawkes: Fu-ke-si
Firenzo: Fei-lun-ze
Nagini: Na-ji-ni
Norbert: Nuo-bo
Krzywołap: Ke-lu-ke-shan
Hedwiga: Hai-de-wei
Pani Norris: Luo-li-si fu-ren
Świstoświnka: Xiao-zhu
Parszywek: Ban-ban: Spots/stripes
Krwawy Baron: Xue-ren Ba-luo
Gruby Mnich: Pang Xiu-shi You-ling
Jęcząca Marta: Ku-qi de Tao-jin-niang
Prawie Bezgłowy Nick: Cha-dian Mei Tou de Ni-ke
Irytek: Pi-pi-gui

Post

Data: Pią 16:17, 02 Wrz 2005

ulica pokątna

Post

Ulica pokątna to bardzo miła ulica więc możesz tu popisać jako czarodziej\ka z kimś innym.[/u